FlyTürk Havacılık Kulübü Hakkında

Misyonumuz

Hatay’ın İskenderun ilçesinde bölgesel havacılığın oluşturulması, tabana yayılması ve bölge turizmine katkı sağlamak amacıyla FLYTÜRK Havacılık Kulübünün kurulmasına karar vermiş olduk. FLYTÜRK Havacılık Kulübü yönetimi; havacılığı sevdirmek, amatör havacılık branşları hakkında bilgi vermek ve bu vesileyle yaz tatilini amaçsız geçiren gençlere faydalı hobiler kazandırmak olduğunu misyon edinmiştir.

Vizyonumuz

 “Kulübümüzün vizyonu içerisinde pilotaj eğitimi komşu şehirlerle havacılık alanında iş birliği ve gençlere mesleki ve amatör havacılık ruhunun kazandırılmasıdır. Ayrıca bölgede Havacılık festivalini başlatıp geleneksel hale getirip, her sene gerçekleşmesini sağlayıp festivalimizi uluslararası havacılık takvimine girmesini sağlamak ve bu doğrultuda bölgemize katma değer sağlamak” olduğunu benimsemiştir.
 FLYTÜRK Havacılık Kulübü’nün Hatay’da turizm ve ekonomiye büyük katkı sağlayacağı tahmin ediliyor.
 FLYTÜRK Havacılık Kulübü bünyesinde Yamaç Paraşütü eğitimleri, Drone (İHA) eğitimleri, Maket Uçak yapımı eğitimleri, pilotaj eğitimleri, teknik eğitimler vermektedir. FLYTÜRK Havacılık Kulübü bünyesinde verilen eğitimler SHGM Onaylı olup tüm dünyada geçerli ehliyetler verilmektedir.
 FLYTÜRK Havacılık Kulübü ar-ge çalışmalarına önem veren ve teknolojiyi yakından takip eden bir ekipten oluşmaktadır.
FLYTÜRK Ekibinin yakında yapacağı çalışmalarından biri olan, öğrencilere roket yapımı ve taslak çalışmaları sunmayı planlamaktadır.

FLYTÜRK İHA EĞİTİM EKİBİ